W grudniu 2012 roku zostanie oddany do użytku nowy budynek Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nasza Wielka Budowa właśnie się zaczyna! Będziemy trzymać rękę na pulsie. Dołączcie do nas: śledźcie relacje i fotorelacje z tego, jak się mury pną do góry...

Więcej o projekcie Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego możecie przeczytać tu i tu.

wtorek, 24 maja 2011

Podróż do New Haven

Co takiego ciekawego jest w New Haven? Jeden z najbardziej prestiżowych amerykańskich uniwersytetów: Uniwersytet Yale. A tam biblioteka...
W oczekiwaniu na naszą nową bibliotekę proponujemy Wam kilka wypraw do najpiękniejszych bibliotek świata. Tym razem: Beinecke Rare Book and Manuscript Library przy Uniwersytecie Yale. Budynek biblioteki został otwarty w 1963 roku, zaprojektował go Gordon Bunshaft. Jest to jeden z największych na świecie budynków przeznaczonych na zbiory książek rzadkich i manuskryptów. Z zewnątrz obiekt ma bardzo prostą konstrukcję. Duże, przezroczyste kwadraty z marmuru tworzą niezwykły i nowoczesny design. Wewnątrz znajduje się wspaniale podświetlona i wyeksponowana "wieża z książek".
Przepiękna biblioteka! (bm)Zdjęcie: wikipedia


Zdjęcie: wikipedia

2 komentarze:

  1. Nie wyszłabym z niej dobrowolnie ;), tak przy okazji- Yale University zdigitralizowało i udostępniło wirtualnie ponad 250 tyś swoich zbiorów z muzeum, biblioteki i archiwum :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, tak, czytaliśmy o tym wielkim projekcie... Może coś napiszemy na Blogu ZBC... :-) Biblioteka naprawdę piękna! Pozdrawiamy! :-)

    OdpowiedzUsuń