W grudniu 2012 roku zostanie oddany do użytku nowy budynek Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nasza Wielka Budowa właśnie się zaczyna! Będziemy trzymać rękę na pulsie. Dołączcie do nas: śledźcie relacje i fotorelacje z tego, jak się mury pną do góry...

Więcej o projekcie Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego możecie przeczytać tu i tu.

piątek, 30 września 2011

Jest! Kamień węgielny wmurowany!

To uroczyste wydarzenie już za nami! Wczoraj, 29 września, odbyło się wmurowanie kamiennia węgielnego pod fundamenty nowej biblioteki uniwersyteckiej. Było słonecznie i świątecznie. Mamy dla Was relację fotograficzną z tej ważnej i wzruszającej uroczystości. Wszystko świetnie się udało, a kamień jak opoka będzie trwałym fundamentem powstającego budynku.

Goście się schodzą... Paparazzi już w gotowości! :-)


To było naprawdę święto! I świętowaliśmy razem: przedstawiciele społeczności akademickiej, władze województwa, miasta, posłowie i senatorowie, przedstawiciele instytucji kultury, dziennikarze... Wszystkim bardzo dziękujemy, że zechcieli przybyć na uroczystość.


Oczywiście my też tam byliśmy! My, pracownicy biblioteki :-)
Przemawiali Szanowni Goście, podkreślając znaczenie biblioteki uniwersyteckiej dla całego regionu i życząc pomyślności podczas jej budowy...

Podpisano akt erekcyjny....I nastąpiło najważniejsze: wmurowanie aktu pod gmach budynku. 

Później zaproszeni goście obejrzeli jeszcze w uniwersyteckiej palmiarni prezentację projektu powstającej biblioteki.To był dzień pełen emocji! Teraz czeka nas sporo pracy. Ale już niedługo spotkamy się w takim samym gronie na uroczystym otwarciu nowej biblioteki. I to będzie jeszcze wspanialszy dzień! :-) (bm, mk, kk)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz